• 11 خرداد 1400
  • 231

مصوبات هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام شد

در هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که با حضور رییس جمهور برگزار شد، مصوباتی اخذ شد که از جمله آن‌ها، می‌توان به ممنوعیت سفر بین استانی از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه 12 خرداد تا ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه 17 خرداد، اشاره کرد.

 مصوبات هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام شد
به گزارش وبدا، مصوبات هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که شنبه ۸ خرداد ماه برگزار شد، به شرح زیر است:

 در بند ۱ مصوبات جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مقرر شده است با عنایت به شرایط شکننده کشور بعد از گذر از پیک چهارم و افزایش شاخص بستری در برخی از استان‌های جنوبی و همچنین پیش بینی رشد مسافرت در روز‌های تعطیل نیمه خرداد ماه، به منظور پیشگیری و جلوگیری از بازگشت شرایط صعودی بیماری و مدیریت موضوع با در نظر گرفتن فاصله زمانی کمتر از دو هفته به انتخابات آتی، موضوع بررسی و مقرر شد که سفر بین استانی از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه 1400.03.12 لغایت ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه مورخ 1400.03.17 ممنوع باشد که البته تمامی این محدودیت‌ها بدون توجه به رنگ بندی‌ها صورت گرفته است.

 همچنین برابر طرح هوشمند، مدیریت محدودیت‌ها، برای ورود خودرو‌های غیربومی به شهر‌های قرمز و نارنجی جریمه‌ها اعمال می‌شود و برای شهر‌های زرد، صرفاً در طول این بازه زمانی نیز جریمه ۵۰۰ هزارتومانی برای یک بار اعمال خواهد شد.

براساس مصوبات این جلسه، نیروی انتظامی موظف است نسبت به اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای تحقق این مصوبه اقدامات ضروری را انجام دهد و کمیته اطلاع سانی ستاد ملی (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) با همکاری صدا و سیما نسبت به اطلاع رسانی تصمیات متخذه اقدام کند. البته این ممنوعیت شامل حال سیستم حمل و نقل عمومی و باری نمی شود.

 در بند 2 مصوبات جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که به تمدید بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا اشاره شده، آمده است: حمایت های مالیاتی، بانکی، تسهیلاتی و سایر حمایت های خانوارها شامل اعطای تسهیلات ودیعه اجاره مسکن، تمدید خودکار قراردادهای اجاره و تعیین سقف مبالغ اجاره اماکن مسکونی در سال 1400 در ستاد اقتصادی دولت و جلسه کمیته های ستاد ملی کرونا بحث و درصورت تصویب در هر دو جلسه به عنوان مصوبه ستاد ملی کرونا برای اجرا ابلاغ شود.
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *