چاپ        ارسال به دوست

حسین سلطانی ،شبکه بهداشت ودرمان خوشاب ، روابط عمومی ،دانشگاه علوم پزشکی سبزوار،خوشاب ، سلطان آباد
در راستای طرح تشدید بازرسی های ماه مبارک رمضان صورت گرفت:

بازدید 1000 مورد از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی/پلمپ11واحد صنفی

به گزارش روابط عمومی  شبکه بهداشت و درمان خوشاب : حسین سلطانی سرپرست شبکه بهداشت از بازدید بیش از هزار مورد بازرسی از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی در ماه مبارک رمضان خبر داد

حسین سلطانی به اعلام بازدید بیش از هزار مورد کارشناسان بهداشت محیط از مراکز تهیه وتوزیع مواد غذایی در سطح شهرستان در ایام ماه مابرک رمضان بیان کرد: در مجموع تعداد1054 مورد بازدید در شهرستان صورت گرفته که بازدیدهای مشترک در این ایام با سایر دستگاه های اجرایی شهرستان خوشاب 53 مورد بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه طی این بازدیدها 29 مورد اخطار صادر شد ادامه داد: تعداد موارد معرفی متخلفان به مراجع قضایی و پلمپ واحد ها 11مورد بوده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان خوشاب در ادامه خاطر نشان کرد :در ماه مبارک رمضان وبخصوص در شب های قدر بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان خو.شاب با حضور در مساجد ضمن بررسی رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک آموزش ها و تذکرات لازم را به صورت چهره به چهره به متولیان مساجد و تکایا ارائه کردند.

شایان ذکر است در ادامه غلام رضا سرپوشی مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت ودرمان خوشاب بیان کرد: یکی از وظایف کارشناسان بهداشت محیط در مراکـز بهداشتی درمانی، کلر سنجی و PH سنجی آب شرب به صورت روزانه است لذا از ابتدای ماه رمضان تعداد 950 مورد در کلذ سطح شهرستان از نظر کلر آزاد باقیمانده آب مورد سنجش قرار گرفت و 55 مورد نیز از نظر نمونه برداری میکروبی آب بررسی شد.

مسئول بهداشت محیط  شبکه بهداشت ودرمان نشان کرد: سنجش ها و بازدیدها در مراحل بعداز تهیه غذا نیز ادامه دارد. بنابراین 20 مورد، نمونه برداری مواد غذایی از سطح عرضه و میزان سنجش با ابزار پورتابل بازرسی 35 مورد را در برنامه داشتیم.

غلام رضا سرپروشی در پایان اظهار کرد: در ماه رمضان 1400، به 15 مورد شکایات مردمی از طریق سامانه 190و 47 مورد گزارش متفرقه مردمی رسیدگی شد.


 

 

 

 


١٠:٥١ - شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٠٨٢    /    تعداد نمایش : ٤٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: